Historia

Szanowni Państwo
 
W 1996 roku na olimpiadzie w Atlancie polscy sportowcy zdobyli 7 złotych medali, świat usłyszał o Polsce. W tym samym czasie postanowiłem zainwestować w produkcję branży owocowo-warzywnej. Dokładnie pamiętam dzień, kiedy pierwsze produkty opuściły linie produkcyjną. Moim wielkim marzeniem w tym momencie było aby produkty pod marką Orzech były tak znane w Polsce i na świecie jak nasi złoci medaliści. Po kilkunastu latach mam ogromna satysfakcję, że przy tylu zmianach w branży przetwórczej, przy ogromnej konkurencji zdobyliśmy zaufanie wielu milionów ludzi na całym świecie. Moim mottem zawsze było, jest i będzie, że firmę i sukces tworzą ludzie. Mam na myśli oddanych i lojalnych pracowników, uczciwych i rzetelnych kontrahentów. Miarą sukcesu firmy są zadowoleni konsumenci. To im chciałem szczególnie podziękować za ostatnie lata, za to, że dziś mogę powiedzieć:
 
"Dziękuję za zaufanie od 1996 roku"
 
Szanowni Państwo, podziękowanie jest również oczekiwaniem, że nadal będziecie Państwo sięgać po wyroby marki Orzech i wspierać moją firmę w kolejnych latach działalności.
 
Z wyrazami szacunku i uznania dla Konsumentów, Kontrahentów,
Przyjaciół i wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób byli związani z moja firmą przez te wszystkie lata.

 

 

 

 • 2015

  ZPOW ORZECH Sp. z o.o. otrzymała trzy prestiżowe nagrody marki "Orzeł Eksportu" Pierwszą jako firma "Najdynamiczniejszy Eksporter", drugą Prezes Zarządu Wacław Orzech jako"Osobowość Eksportu" i trzecią jako" Najlepszy Eksportowy Produkt".
 • 2014

  W dniu 29.09.2014 fima "Orzech" podczas Międzynarodowych Targów Polagra w Poznaniu, otrzymała kolejne certyfikaty za najwyższą jakość produktów. Tym razem Laur Zwycięzcy otrzymały nasze cztery Warzywa zasmażane. Nagrody wraz z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów wręczył osobiście Minister Marek Sawicki.

 • 2013

  Miło nam poinformować, że firma Orzech otrzymała wyróżnienie w konkursie Złoty Pragon 2013 Nagroda kupców Polskich za Powidła śliwkowe 330 g. Czytelnicy miesięcznika HURT & DETAL – jednego z najbardziej znaczących na rynku prasy handlowej ogólnopolskiego pisma FMCG – przyznali nagrody „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”, wyróżniając tym samym najlepsze produkty rynku FMCG.
 • 2012

  Certyfikat PLMA. Miło nam poinformować, że firma ZPOW ORZECH Sp. z o.o. została członkiem Międzynarodowej Rady Producentów Marki Prywatnej, które to członkostwo zostało nam przyznane po uczestnictwie w Targach Marki Własnej w Amsterdamie w maju 2012 r.

 • 2011r.

  Firma obchodzi jubileusz 15-sto lecia działaności. Z tej okazji przygotowaliśmy dla wszystkich Państwa szereg konkursów i niespodzianek.Szczegółowe informacje na ten temat będą sukcesywnie ukazywać sie na naszej stronie internetowej w dziale "AKTUALNOŚCI".

 • 2010r.

  Firma otrzymała godło promocyjne AGRO POLSKA. Dbając o dobre stosunki z klientami, firma "Orzech", zorganizowała spotkanie integracyjne w Krynicy Górskiej, pod hasłem "Biesiada z Orzechem śladami Nikifora". W celu zwiększenia rozpoznawalności marki "Orzech" w USA, firma zainwestowała w telewizyjną kampanię reklamową. Spoty reklamowe firmy "Orzech" były emitowan w telewizji iTVN w USA.

 • 2009r.

  Firma otrzymuje znak "POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ", projekt Ministerstwa Rolnictwa i rozwoju Wsi. Targi ANUGA w Koloni. Mimo kryzysu gospodarczego w Europie jak i równierz na świecie firma "Orzech" zanotowała rekordowy obrót w historii firmy.

   

 • 2008r.

  Firma "Orzech otrzymała wyróżnienie "PRACODAWCA RÓWNYCH SZANS". Zakupiono nowoczesny, zautomatyzowany sprzęt laboratoryjny, wdrożono ISO 2200, zintegrowano system kontroli jakości.

 • 2007r.

  Ukoronowaniem pracy działu eksportu, jest zdobycie nagrody "Lider Eksportu woj.podkarpackiego". Modernizacja linii produkcyjnych, pozwoliła zwiększyć wydajność do 200 ton na dobę.

 • 2006r.

  Firma obchodzi jubileusz 10-lecia działaności. Z tejokazji zorganizowano uroczyste spotkanie z wieloletnimi partnerami biznesowymi i przyjaciółmi firmy.

 • 2005r.

   Targi w Budapeszcie miały na celu poszerzenie sprzedaży na kraje Europy południowej. Wdrożenie ISO 9001. Firma przeprowadziła cykl szkoleń. Oddanie magazynu wysokiego składowania.

  • 2004r.

   Pierwsze międzynarodowe Targii w Kolonii "ANUGA", które zaowocowały podpisaniem kontraktów na Mongolię oraz Australię. Firma ponownie została doceniona przez konsumentów wyrazem czego było otrzymanie konsumenckiego znaku jakości za "Pieczarkę marynowaną". W Mielcu otworzyliśmy kolejny sklep firmowy

  • 2003r.

    Przełomowe lata dla naszej firmy, w pełni wdrożyliśmy system HACCP, otworzyliśmy nową halę produkcyjną dostosowaną do wymogów Unii Europejskiej. Kolejny market firmowy, tym razem w Leżajsku

  • 2002r.

   Kolejne duże Targi w Warszawie, pierwszy kontakt z mediami ogólnopolskimi. Rozpoczynamy modernizację zakładu przed wejściem Polski do Unii Europejskiej. Zatrudniliśmy specjalistów do wdrożenia systemu HACCP oraz zrealizowaliśmy cykl szkoleń kadry pracowniczej.  Uruchomiliśmy odrębną komórkę działu handlu i marketingu, obecny dział eksportu. Otwieramy sklep firmowy w Ropczycach

  • 2001r.

   Firma rozwija dział handlu i marketingu zatrudniając profesionalną kadrę kierowniczą. Otwieramy kolejny firmowy sklep w Sokołowie Małopolskim. 

  • 2000r.

   Produkty firmy "Orzech" są coraz bardziej rozpoznawalne i poszukiwane przez konsumentów dzięki czemu otrzymaliśmy w Warszawie "Konsumencki znak jakości na "Sałatkę królewską"

  • 1999r.

   Ogólnopolskie Targi "POLAGRA", gdzie udało się podpisać pierwsze kontrakty z zagranicznymi firmami. Firma "Orzech" otrzymała pierwszą nagrodę "Mistrz Regionalnej Edycji Konkursu Agro-Liga 99' woj. podkarpackiego.

  • 1998 r.

   Od początku właściciele firmy stawiali na bezpośredni kontakt z klientem. Pierwsze targi wystawiennicze, zaowocowały współpracą z sieciami handlowymi.

  • 1997 r.

   Próby laboratoryjne nad unikalną recepturą ogórka marynowanego zaowocowały uruchomieniem pierwszej linii produkcyjnej oraz corocznym wzrostem sprzedaży, do dnia dzisiejszego. Podstawowa receptrua nie uległa zmianie.

  • Uroczyste rozpoczęcie produkcji zgodnie z rygorystycznymi wymogami.

   1996 r.

   Zakupiona została firma, przez Pana Wacława oraz Artura Orzecha i rozpoczęto remont, który dostosował zakład do nowoczesnego profilu produkcji.

   Uroczyste rozpoczęcie produkcji zgodnie z rygorystycznymi wymogami.

   Otwarto profesionalne laboratorium.